Rijswijk Textiel Biƫnnale 2015

9 mei t/m 27 september 2015


9 mei t/m 27 sep 2015


Rijswijk Textiel Biënnale 2015

9 mei t/m 27 september

Museum Rijswijk


Open: dinsdag t/m zondag van 11.00-17.00 uur



 

Kunstenaars Rijswijk Textiel Biënnale 2015

Caroline Bartlett (UK), Monica Bohlmann (DE), Ying Chew (AUS), Chiachio & Giannone (ARG), Ane Henriksen (DK), Raija Jokinen (FI), Katie Lewis (USA), Ruben Marroquin (USA), Amanda McCavour (CA), Caitlin McCormack (USA), Derick Melander (USA), Stephanie Metz (USA), Pauline M.M. Nijenhuis (NL), Henrique van Putten (NL), Rebecca Ringquist (USA), Ida-Lovisa Rudolfsson (SE), Debra M. Smith (USA), Kari Steihaug (NO), Mai Tabakian (FR)

 

Textielmarkt

Zondag 13 september was er een grote textielmarkt bij Museum Rijswijk
en in de Oude Kerk tegenover het museum.

Hieronder een impressie van de markt

Mieke Gorter geeft ook workshops
bij haar thuis in Amstelveen.
Voor informatie: www.miekegorter.blogspot.com
of 0031 (0)20 647 8558

Museum Rijswijk toont textielwerken van negentien internationale kunstenaars. Naast de grote variëteit in materiaalkeuze en –toepassingen zijn er deze editie opvallende gemene delers waar te nemen. De belangrijkste? Alle ingezonden werken bieden stof tot overpeinzingen en bespiegelingen.

 

Catalogus

Bij de textielbiënnale verschijnt een geïllustreerde catalogus waarin de werken van de aan de biënnale deelnemende kunstenaars in kleur zijn afgebeeld (Ned/Eng). Auteur van de catalogus is kunsthistoricus Frank van der Ploeg.

ISBN/EAN 978-90-821807-3-2

Verkoopprijs € 19,75.

auteur: Frank van der Ploeg
Inleiding: Chris Reinewald
Vertaling: Dianne Beaufort
Redactie: Anne Kloosterboer
Vormgeving: Paul de Boer

Bestellen

Stuur een e-mail naar Museum Rijswijk secretariaat@museumrijswijk.nl  waarna u een factuur ontvangt voor de catalogus en de verzendkosten. Na storting van het bedrag op de rekening van het museum wordt de catalogus u toegestuurd. Graag duidelijk uw adresgegevens vermelden in uw e-mail.

 

Video

 

 

 

 

 

 

 

 

Workshop

Shu Bao (papieren naai-etui) maken met Mieke Gorter

Mieke Gorter begeleidt regelmatig reizen naar Zuid-China waarbij cultuur, textiel en kunstnijverheid centraal staan. Zij bezoekt dan de provincie Guizhou, waar de Dong en de Miao volken wonen die een (nog) authentieke cultuur bezitten. Zij dragen met de hand gemaakte kleding, die versierd wordt met stukjes geborduurd textiel. Voor dit doel hebben zij altijd een naai-etui bij zich met draadjes, lintjes en bijzondere lapjes. Het naai-etui, de Shu Bao, maken zij zelf van papier van de binnen bast van de moerbeistruik. Het papier wordt op een ingenieuze manier gevouwen zodat er vakken van verschillende afmetingen ontstaan die vervolgens uitbundig worden versierd.

De workshop vindt plaats van 10.00-16.00 uur, alle materialen zijn aanwezig (handgemaakt papier, Chinese textiel, stempels, verf, draad en lint). Koffie en thee zijn te verkrijgen in het museum, de lunch zelf meenemen.

De kosten zijn € 50,- per deelnemer (inclusief materiaal).
U kunt zich opgeven door een e-mail te sturen naar secretariaat@museumrijswijk.nl, waarna u een rekening krijgt. Na betaling is de afspraak voor de workshop definitief.

De workshop wordt gehouden bij een minimum van 8 deelnemers, het maximum deelnemers aan een workshop is 10 personen. Geef daarom, indien mogelijk, naast uw voorkeursdatum ook een alternatieve datum op.

Beschikbare dagen:
Maandag 24 augustus (vol)
Maandag 31 augustus (vol)
Maandag 7 september (vol)

Mieke Gorter geeft ook workshops bij haar thuis in Amstelveen.
Voor informatie: www.miekegorter.blogspot.com of 0031 (0)20 647 8558

 

Weblinks

Caroline Bartlett (UK) www.carolinebartlett.co.uk
Monica Bohlmann (DE) www.monica-bohlmann.com
Ying Chew (AUS) www.yingchew.com.au
Chiachio & Giannone (ARG) http://www.chiachiogiannone.com/eng/2014.php
Ane Henriksen (DK) www.anehenriksen.dk
Raija Jokinen (FI) www.saunalahti.fi/raijoki
Katie Lewis (USA) www.katiehollandlewis.com
Ruben Marroquin (USA) http://whiskandbrush.com/ruben-marroquin-between-the-strands/
Amanda McCavour (CA) www.amandamccavour.com
Caitlin McCormack (USA) www.caitlintmccormack.com
Derick Melander (USA) www.derickmelander.com
Stephanie Metz (USA) www.stephaniemetz.com
Pauline M.M. Nijenhuis (NL) www.paulinemmnijenhuis.nl
Henrique van Putten (NL) www.henriquevanputten.nl
Rebecca Ringquist (USA) www.rebeccaringquist.com
Ida-Lovisa Rudolfsson (SE) www.idalovisa.se
Debra M. Smith (USA) www.debramsmith.com
Kari Steihaug (NO) http://www.karisteihaug.no/
Mai Tabakian (FR) www.maitabakian.com